Reset serveru

Reset serveru

Příspěvekod Legutko » pát 04. říj 2013 22:35:05

Už mi zase něco vrtá hlavou.
Normálně si pracuju v AwDetu a občas pošlu změny do serveru (v tomto případě AWEB). Jednou za čas si poručí reset. Momentálně například po změně pozice jednoho prvku. Od čeho je, pokud to není tajné, odvislé to, že se musí provést reset? Normálně bych to ve své paměti neuchoval, ale vždy mě u této hlášky napadne, proč je možnost volby resetu v jiném okně, než které mám otevřené, a které mě na to upozornilo. Hnedle jdou mé myšlenky dále, a říkám si, pročpak se mi neobjeví hláška, že probíhá reset a já si bez práce počkám :-)
Legutko

Re: Reset serveru

Příspěvekod kaczmarczyk » úte 08. říj 2013 9:01:16

Dobrý den,

reset AWEBu je nutný v případě, že dojde k přepisu některého z INI souborů v serveru. INI soubory se přepisují jednak pokud byly při kompilaci modifikovány (např. nějakou změnou v konfiguraci serveru) a jednak pokud si AWDet není jist, že v serveru je aktuální verze souboru (porovnává se ještě velikost vygenerovaného INI a INI v serveru, ta však může být shodná. Obsah není z důvodu rychlosti odezvy serveru možno porovnávat).

Nápad přidat možnost resetu serveru přímo do dialogu, který nutnost resetu zmiňuje je dobrý, co nejdříve jej implementuji. Možnost automatického resetu je taky zajímavá, tuto prokonzultujeme a případně implementuji rovněž.

Děkuji a zdravím

Kaczmarczyk.
kaczmarczyk

Zpět na Obecná diskuse