Regulace v praxi - aneb jak to dělá "jarda"

Regulace v praxi - aneb jak to dělá "jarda"

Příspěvekod kasik » pát 08. říj 2010 12:46:07

Rád bych upozornil na vydání dlouho očekávané knihy pod názvem Regulace v praxi - aneb jak to dělám já. Autorem je Jaroslav Valter což není nikdo jiný než i na tomto fóru velmi aktivní "jarda". Kniha je určena především pracovníkům měření a regulace v oblasti vytápění a vzduchotechniky. Na své si přijdou především programátoři řídicích systémů, kniha je plná popisů regulačních algoritmů pro konkrétní regulační okruhy v otopných soustavách. Knihu jsem ještě zcela nedočetl, už teď ale mohu doporučit. Proč? Text je psaný velmi srozumitelně a to řečí stejně "postižených" lidí jako autor (rozuměj programátor řídicích systémů), jsou zde desítky možná stovky drobných praktických rad, které skutečně pomohou a hlavně je popsán konkrétní návod "jak na to". Myslím, že kniha aspiruje na to stát se praktickým příručním inspirátorem pro každého MaRáka vytápění.
Knihu si lze koupit nejlépe přímo u nakladatelství BEN http://shop.ben.cz/cz/151260-regulace-v-praxi.aspx
Rád bych pobídl čtenáře, aby se nejen nechali inspirovat, ale aby autorovi poskytli patřičnou zpětnou vazbu a napsali svoje postřehy, co v knize chybí případně jakékoliv náměty pro dotisk nebo nové vydání knihy. Pro vyjádření svého názoru a nápadů můžete využít i toto diskusní fórum ("jarda" je on-line) anebo kontaktujte přímo autora.
Věřím, že se kniha bude líbit. Jaroslavu Valterovi děkuji za jeho ochotu podělit se se svými zkušenostmi i s ostatními.
Petr Kašík
AMiT, spol. s r.o. - marketing
kasik

Inspirace

Příspěvekod jardaelci » čtv 18. lis 2010 20:49:51

Kopil jsem si knihu Regulace v praxi a samozřejmě jí přečetl. Co mě hlavně potěšilo je kromě technických rad i skutečnost, že někdo měl chuť a odvahu podělit se s ostatními o své nápady a praktiky. To je v dnešní době více než chválihodné a hlavně potřebné.
Po obsahové stránce je kniha dobrá. Sám pracuji jako technik ve stejném oboru 23 let a i když jsem myslel, že mě jen tak nic už nepřekvapí, ocenil jsem sofystikovaný postup tvorby ekvithermní křivky a střídání 2 PID regulátorů při regulaci parních výměníků. Za to uděluji 1*.
Co mě však doslova inspirovalo je chuť podělit se se svými zkušenostmi s ostatními a i když knihu psát nebudu, využiji k tomu toto fórum. Za léta praxe znám plno různých "triků", které zde chci postupně zveřejňovat. Některé se týkají programování, jiné obecné praxe z regulační techniky a některé z obecné aplikované elektroniky.
Jaroslav Rech
jardaelci

Re: Regulace v praxi - aneb jak to dělá "jarda"

Příspěvekod jarda » pát 19. lis 2010 17:12:11

Zdravím,
jsem rád, že kniha dostála svého úkolu. Přesně tak jak píšete, byla koncipovaná. Zamyslet se nad nesmyslným syslováním dobře propracovaných algoritmů a zároveň se dozvědět o tom jak to řeší někdo jiný.
Velmi oceňuji Váš přístup a budu se těšit na zajímavé podněty.
Jaroslav Valter http://valter.byl.cz/
Jarda Valter
jarda

Zpět na Obecná diskuse