Off line - dokumentace

Re: Off line - dokumentace

Příspěvekod kasik » stř 14. říj 2009 23:02:32

Snažíme se být nejlepší a doufám, že technickou podporou a třeba i touto diskusí určitě představujeme nadstandard. Myslím, že jsem vám nikdy ohledně vašeho požadavku na "off line dokumentaci" neřekl "to nejde". Jen se mi prostě nechce dělat něco, co považuji za neefektivní, nesystémové a přinášející problémy v podobě možných různých pochybení atd. Zkrátka, abyste neměl pocit, že pro vás AMiT nic nedělá, hecnul jsem se a HTTrack otestoval. Mohu vám tímto oznámit, že váš problém je vyřešen a beru tuto diskusi za uzařenou.
HTTrack umožňuje vše, co potřebujete, dokonce umí porovnávat obsah na webu a na vašem disku, takže aktualizace pak netrvá tak dlouho (na rozdíl od neustálého tahání obrovského image CD). Porovnal jsem obsah stažených dat s daty na webu a po vhodném nastvení programu lze získat všechna potřebná data. HTTrack má poměrně slušnou variabilitu nastavení, takže to může někomu připadat složité, ale když jsem to zvládl během fotbalového přenosu ČR - Severní Irsko i já (živím se marketingem, ne programováním nebo aplikacemi), tak to zvládnete taky. Náš web je z pohledu HTTrack velmi slušně napsán (to nechválím sebe, ale našeho kolegu, který web kódoval), nenašel jsem během testů žádnou větší záludnost.
Rozhodně se necítím v pozici, abych vám radil s nastavením programu (znám ho pouze po dobu zmíněného fotbalového utkání), přesto jsem ale vysledoval pár drobností, které vám mohou pomoci.

Jako adresu webu jsem použil jméno:heslo@www.amit.cz/cz/sitemap.htm, přičemž to před zavináčem jsou vaše platné jméno a heslo na naše heslované stránky. Tak se vám stáhne např. i ceník a veškerý heslovaný soft (DetStudio...). Tuto adresu jsem použil proto, abych co nejkomplexněji provazbil všechny stahované stránky.

Velmi mocná zbraň HTTrack jsou filtry, s kterými se můžete dosytosti vymazlit. Jen upozorním na malou záludnost - pokud použijete mnou doporučenou adresu a zakážete si externí odkazy (doporučuji), nestáhnou se adresáře z nadřazené úrovně, které jsou brány jako externí odkazy. Proto dejte do filtrů něco jako
+www.amit.cz/*

Abyste měli jistotu, že stáhnete veškerou dokumentaci a softíky, přidejte pro jistotu i
+*.pdf
+*.zip
+*.exe

V nastavení "Pavouku/Spider" nastavte "žádná pravidla podle robots.txt" (momentálně totiž blokuji pro roboty levé menu) . Pak si pohrejte s nastavením limitů, ať to trochu švihá. Aktualizace nejsou díky http protokolu tak rychlé, takže doporučuji pohrát si znovu s filtrováním a zakázat tahání dat z některých adresářů (třeba fotogalerie výrobků, reference apod.), které jsou neskutečně rozsáhlé strukturou, nikoliv objemem.
Z uvedeného nastavení programu se stáhne pouze česká mutace, pokud chcete i anglickou a ruskou, musíte si do playlistu stahovaných stránek dodat i adresy sitemaps z anglické a ruské části webu.

No a to je v kostce asi tak všechno, co se k tomu dá říct... Myslím, že další diskuse k programu už asi nepatří do tohoto fóra. Pro lepší laborování mohu zájemcům poslat aktuální CD, ať mají s čím srovnávat. Upozorňuji ale, že se CD zcela neshoduje s obsahem webu.
Víc pro vás v tuto chvíli udělat nemohu, nechci se stát odborníkem na HTTrack (i když program je to velmi šikovný), asi ho nadále nebudu potřebovat ;)
Petr Kašík
AMiT, spol. s r.o. - marketing
kasik

Příspěvekod jarda » čtv 15. říj 2009 21:09:17

Tak tohle je konečně slovo do pranice. Už mě právě unavuje jak lidé říkají, že to nejde, ale aby dali návrh na to, jak to jde, nikde.
S tímhle řešením souhlasím. Řešení je to elegantní, nastavení jak docílit požadovaného řešení jste popsal a jsme spokojení všichni :-)
Takhle by to mělo fungovat tj. v rámci hesla "Když to nejde přes most, tak tu řeku přebrodíme ". Tím nechci říct, že je to špatné řešení, ale že se musí najít jiné, pokud to nejde nebo je neefektivní přímočaré řešení.
Děkuji za ochotu ;)
jarda

Příspěvekod Stasiak » pát 16. říj 2009 6:05:40

I já děkuji... považuji to za efektivní řešení problému, návod podle mě vyčerpávající...
Petr Stasiak
Stasiak

Příspěvekod Kozdera » pát 16. říj 2009 21:14:11

No když to vezmu v praxi, tak dokumentaci přiliš nepotřebuji a to z nasledujicich duvodu.
- Dokumentace k funkcim atp. ma vyznam pouze u PSP, při použiti Det Studia je dokumentace přimo v programu.
- Co se týče elektro, tak mam vetšinou celkovou elektrodokumentaci. Popř. mám ještě k dispozici knížečku dodávanou se systémem.
- K dalším věcem si většinou vystačím s dokumentací pro projektanty

Jinak si nejsem vědom, že bych nějak často potřeboval nějakou další dokumentaci a pokud nahodou ano, tak si ji prostě v terenu stahnu.

Nemyslim si že webmaster bude moc ochotnej dělat nějaký ftp, zvlášť pokud by mělo být bez přihlašovacích údajů
Jan Kozdera
NEUMAN EL, spol. s r.o.
Kozdera

Příspěvekod jarda » sob 17. říj 2009 11:37:38

Zdravím,
reaguji na předešlí příspěvek. Tohle může napsat jen člověk, co udělal jen pár aplikací nebo teoretik. :o
- Pokud Vám někdo připravuje aplikaci a vy ji jdete jen oživit knížka dodávaná ze systémem se k vám vůbec nedostane. Není výjimkou, že uvádíte do provozu aplikaci a přivezou vám GPRS modem a udělej to, samozřejmě bez papírů atd. Připojení v terénu nepoužívám, protože to už bych neměl vůbec klid. :P
- Dokumenty pro projektanty jsou fajn pokud nejsou 3 roky staré. Jsem většinou v terénu a v noci "vyzobávat" potřebné dokumenty je otravné. Tohle je o aplikování řídících systémů "za pochodu" hlavně u velkých akcích kde se vše mění ze dne na den.
- Nikdo nechtěl ftp přístup bez přihlášení, ale ftp s přihlášením pod uživatelskými hesly, které máme k heslovaným stránkám AMiTu.
Je jasné, že někdo dokumentaci nepotřebuje, protože má aktuální nebo je u zdroje, ale pokud někdo dělá 12-16hodin v terénu a potřebuje si jednou za čas aktualizovat jednoduchou cestou podklady, tak je podle mého důležité pro výrobce řídícího systému mu vyjít vstříc. CD se ke mně většinou nedostane, to zabaví projektant.
Ostatní výrobci na firmě pořád a často otravují s CD, tak proč jim efektivní firmou nevypálit rybník tím, že zákazník má k dispozici pořád aktuální podklady i bez otravování a zdržování v práci návštěvou, která ve většině případů nic kromě nových podkladů nepřinese. :idea:
Jarda Valter
jarda

Příspěvekod Kozdera » ned 25. říj 2009 10:29:09

jarda píše:Zdravím,
reaguji na předešlí příspěvek. Tohle může napsat jen člověk, co udělal jen pár aplikací nebo teoretik. :o

Jestli jsem pro vás kvůli odlišným pracovním návykům nebo jinému názoru začátečník nebo teoretik, tak prosím, váš názor vám brát nebudu.

Vzhledem k tomu, že většina výrobků od Amitu se objeví prvně u mě na stole, tak nemám problém pobrat si všechny dokumentace a pokud náhodou opravdu něco nemám tak nevidím problém v tom si stáhnout to co účelově potřebuju. Dokumenty od Amitu nejsou nijak velké, aby nešly stáhnout přes GPRS.
Ale tohle je prostě asi o zvyklostech, já jen řekl svůj pohled na věc.

Ad ftp: FTP by to asi z velké části řešilo, protože by se nemusel dělat nějaký archiv, ale prostě by se dala zkopírovat celá složka s dokumentací. Ale jak jsem psal v předchozím příspěvku, ftpcko se nebude chtít žádnému webmasterovi otvírat pro tolik lidí a pokud ano, bude pravděpodobně trvat na nějaké zvýšeném zabezpečení (např. vazba uživatelkého jména na IP adresu).
Jan Kozdera
NEUMAN EL, spol. s r.o.
Kozdera

Příspěvekod jarda » ned 25. říj 2009 10:45:19

Zdravím všechny,
možná moje příspěvky někdy vyzní špatně, ale věřte mi že je nemyslím zle :P
K dalšímu: AMiT dělám nějakých 8 let a už jsem se tolikrát ocitl bez dokumentace, bez podkladů nebo se starými podklady, že jsem chtěl tuhle situaci řešit. Je fakt, že jsem se k tomu dokopal, až jsem zjistil že opravdu nejsem sám. Není nic horšího než když jedete na opravu a v průběhu cesty vás odvolají jinam. Tam přijede, plány v rozvaděči někdo vzal a musíte postupovat intuitivně. Potom každá i minimální dokumentace je přínosem.
Pokud jde o GPRS, tak není výjimkou že kotelna je ve sklepě kde není signál a pokud běháte s notebookem po ulici a "honíte" signál, tak vypadáte jako idiot.
Prostě na 1/4 aplikacích on-line dokumentace nic neřeší.
Není prostě lepší šáhnout a mít? ;)
Myslím si, že čím je větší podpora ze strany výrobce, tím více lidí se o něm dozví a začne s ním počítat.
Jarda Valter
jarda

Příspěvekod Kozdera » ned 25. říj 2009 15:02:11

jarda píše:Zdravím všechny,
možná moje příspěvky někdy vyzní špatně, ale věřte mi že je nemyslím zle :P
K dalšímu: AMiT dělám nějakých 8 let a už jsem se tolikrát ocitl bez dokumentace, bez podkladů nebo se starými podklady, že jsem chtěl tuhle situaci řešit. Je fakt, že jsem se k tomu dokopal, až jsem zjistil že opravdu nejsem sám. Není nic horšího než když jedete na opravu a v průběhu cesty vás odvolají jinam. Tam přijede, plány v rozvaděči někdo vzal a musíte postupovat intuitivně. Potom každá i minimální dokumentace je přínosem.
Pokud jde o GPRS, tak není výjimkou že kotelna je ve sklepě kde není signál a pokud běháte s notebookem po ulici a "honíte" signál, tak vypadáte jako idiot.
Prostě na 1/4 aplikacích on-line dokumentace nic neřeší.
Není prostě lepší šáhnout a mít? ;)
Myslím si, že čím je větší podpora ze strany výrobce, tím více lidí se o něm dozví a začne s ním počítat.

Jasně určitě je lepší mít co nejvíc dokumentace, ale já si povětšinou vystačím s elektrodokumentací zařízení. Ty mám trvale zkopírováné v notebooku a mám je tudíž stále k dispozici. Samozřejmě záleží na kvalitě projektové dokumentace, která co se týče vazeb na řídící systém mnohdy stojí za nic. Ovšem v tomto mám opět výhodu, že máme vlatního projektanta, který zpracovává 99% dokumentací, které děláme. A v tomto ohledu nemám našemu projektantovi co vytknout, protože většinou nemám problém nic najít v elektroprojektu.
Samozřejmě tam nemá např. najumprování analogových vstupů nebo nastavení DIP přepínačů.

Každopádně teď zkouším i aplikaci HTTrack, zmíněou i výše. Zatím se zdá být solidní, jako výhodu beru i fakt, že není nutné ji instalovat.

A nebo dalši možnost, která se mi líbí ještě víc je původně linuxová utilitka wget, pak stačí jeden dávkový soubor, který stáhne všechny pdf z webu amitu
utilitku je možné stáhnou např. zde http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a ... zery/wget/

Kód: Vybrat vše
c:\wget\wget -r -nd -l25 -P /amitdocs http://www.amit.cz -A pdf

výše uvedený dávkový soubor pak stáhne všechny pdfka do složky c:\amitdocs, program wget pak musí být ve stejnojmenné složce na disku C
určitě by se to dalo i víc ponastavit a odfiltrovat nepotřebné soubory nebo tam přidat stahování zip archivů.
Jan Kozdera
NEUMAN EL, spol. s r.o.
Kozdera

Příspěvekod jarda » ned 25. říj 2009 15:37:52

Zdravím,
pokud bych měl mít dokumentaci k nasazeným regulátorům, projekty, cw aplikace a aplikační sw co jsem vytvořil + projekty co se realizovaly, tak se budu pohybovat kolem jednoho Tera, takže mít vše sebou nejde, takže jedině výběr, takže to u mě nic neřeší. Minimálně jednou do týdne když jedu na novou aplikaci jsem nucen večer, ráno nebo ráno i večer provést opravu, kde podklady nemáte, proto usiluji o co nejjednodušší přístup k aktuálním informacím a mít aktuální podklady na PC a notebook dát nejpotřebnější.
Též jsem sw HTTrack otestoval a myslím, že tím je požadavek uspokojivě vyřešen, i když jsem myslel že to půjde vyřešit elegantněji. To ale neznamená, že nejsem spokojen 8-)
Jarda Valter
jarda

Příspěvekod Kozdera » ned 25. říj 2009 15:59:11

jarda píše:Též jsem sw HTTrack otestoval a myslím, že tím je požadavek uspokojivě vyřešen, i když jsem myslel že to půjde vyřešit elegantněji. To ale neznamená, že nejsem spokojen 8-)

Myslím, že mnou popsané řešení je možná ještě o něco jednoduší než HTTrack, protože stahuje opravdu jen pdf soubory a ne obsah celeho webu, což znamená urychlení.
Navíc po prvním nastavení stačí k aktualizaci jeden dvojklik na zástupce.
Popřípadě i program wget umí stáhnout celý web pro offline prohlížení a to včetně náhrady absolutních cest za relativní.

Jen k původně navrhovanému řešení, že by to bylo někde zapakované v jednom souboru:
Výhody:
- stahuje se pouze jeden soubor
- zapakovaný soubor bude o něco menší než jednotlivé soubory (ovšem nevím zda to při rychlosti dnešních připojení má význam, protože ta úspora tam nebude zase taková)

Nevýhody:
- je to na dvou místech, čímž roste riziko, že se na to na jednom místě zapomene a tudíž stejně nebude aktuální dokumentace
- Zbytečná práce navíc pro toho, kdo to bude udržovat
Jan Kozdera
NEUMAN EL, spol. s r.o.
Kozdera

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuse