Off line - dokumentace

Re: Off line - dokumentace

Příspěvekod jarda » úte 06. říj 2009 22:06:37

Tak jsem přece asi něco našel co by mohlo být. Základní test v poho, ale na stažení celého webu asi dnes večer nemám :-) Nemám čas to pořádně vyzkoušet, protože pořád někde lítám po stavbách, ale takový standard bez "omalovánek" se mi celkem líbí.
Prosím koukněte někdo na to ;)
Recenze: http://www.zive.cz/clanky/httrack-offli ... fault.aspx
Download: http://www.httrack.com/
Jednou za čas to pustit a je to - celkem schůdné řešení.
Jarda Valter
jarda

Příspěvekod Stasiak » stř 07. říj 2009 6:31:17

Včera jsem Off-line prohlížeče procházel, jeden freeware jsem našel, testuju ho a potom dám vědět. Divné je, že stránky www.amit.cz mají cca 380MB, zde se psalo tuším 570, takže nevím, zda mám vše (program se tváří, že ano). Zkusím za nějaký čas udělat "aktualizaci" a když vše bude jak má tak sem dám odkaz ke stažení.

Ftp by taky jisté řešení bylo (kopírovat z něj a přepsat vše starší na lokále), ale musel by se na webhosting přidat nějaký "anonymní" účet s "read-only" přístupem pouze na danou složku.

Automatické "zazipování" a připravení archívu ke stažení (jako používají distribuce linuxu) je sice zajímavé, ale nároky na prostor by byly daleko větší, než 1 kopie posledního CD, nemluvě o nárocích na server...

Jednou z možností by bylo na dokumentaci založit SVN (nebo jiný) "verzovací" systém, který umí aktualizovat pouze změněné soubory. Amit navíc verzi dokumentu uvádí, tak je i možné, že i používá...
Petr Stasiak
Stasiak

Příspěvekod kasik » stř 07. říj 2009 6:57:09

CD má kolem 530 MB a je nepatrně větší, než obsah webu. Na CD jsou totiž k dispozici některé programy, které se na webu tahají z jiných serverů, ale pro offline prohlížení z CD jsou na něm samozřejme uložené.
To, že jste stáhl o něco méně může souviset s nestažením zaheslovaných adresářů (např. download DetStudio). Zkusil jste nastavit v offline prohlížeči i nějaká přístupová hesla na stránky?
Petr Kašík
AMiT, spol. s r.o. - marketing
kasik

Příspěvekod Stasiak » stř 07. říj 2009 9:34:47

Ano, jméno a heslo jsem nastavil, ale nevím (nekontroval jsem) jestli se zaheslovaný obsah stáhl.... Bylo móóóc pozdě večer... :)
Petr Stasiak
Stasiak

Příspěvekod jarda » stř 07. říj 2009 21:21:24

Tak jsem celkem otestoval off-line prohlížeč který jsem avizoval v předchozím příspěvku a že bych s toho byl nadšen tak teda ne. Stáhlo se mi cca. 250MB. Že tam není všechno mi ani nevadí, ale vadí mi, že z obsahu není jasné co tam chybí. Též je nepříjemné stahování unilang verze. Zkusil jsem vytáhnout o co mi hlavně jde a tj. dokumentace a aplikační poznámky a mají cca. 150MB což zase není až tak moc. Když je zazipuju tak nějakých 140MB, ale daleko rychleji se to poté stahuje. To není není až tak moc. Vím že to ale neřeší zastarání ZIPu. :-)
Rozumný by bylo FTP nebo máte někdo lepší nápad. Pokud se to nevyřeší do ZIP nebo IMAGE tak se mi to zdá jako nejlepší volba.
Jarda Valter
jarda

Příspěvekod Stasiak » čtv 08. říj 2009 6:57:43

Asi náhoda, ale u http://www.httrack.com/ jsem zatím skončil taky, jen toho času je teď opravdu pekelně málo no :( Divné je, že mě stáhl cca 380MB, jardovi 250... Někde bude něco špatně...
Petr Stasiak
Stasiak

Příspěvekod kasik » stř 14. říj 2009 19:06:17

Nikdo se dlouho neozývá, předpokládám, že jste všichni maximálně vytíženi v práci... Po konzultacích s kolegou "spoluwebmasterem" dodávám pár dalších drobných info:
- s veřejným FTP přístupem by byl problém (nemáme zcela ve své moci), proto o něm nebudeme nadále uvažovat
- uploadování image aktuálních CD jsme zavrhli pro svoji časovou a prostorovou (diskovou) náročnost
- to, že jste stáhli pomocí off-line browserů menší objem dat může souviset s konkrétním nastavením browserů a hlavně se nemusely provést linky do jazykových mutací (anglická a ruská)

Takže asi nezbude nic lepšího, než aby se někdo podělil o zkušenosti s off-line browsery a doporučil konkrétní program a jeho nastavení. Jak jsem už dříve zmínil, rád bych poradil, ale zatím jsem neměl potřebu se tomuto problému prakticky věnovat.
Petr Kašík
kasik

Příspěvekod jarda » stř 14. říj 2009 19:15:20

Se mi zdá, že se tady někdo chce zbavit problému :-)
Co tahle, pokud vyjde nové CD, tak ho uploadovat na nějaký uložiště např. uloz.cz nebo ulozto.cz
Jarda Valter
jarda

Příspěvekod kasik » stř 14. říj 2009 19:23:01

Nebýt tam smajlík, tak bych přemýšlel, zda vůbec odpovídat. Ono to totiž "z venku" vypadá jednoduše, ale jelikož trošku vidím do celého webu a CD, do jejich drobných odlišností a uvědomuji si, kolik věcí by se muselo opakovaně dělat, aby se na něco nezapomnělo, tak se mi do toho vůbec nechce. Jak už jsem jednou zmínil, vydáním nového CD se prakticky hned stává zastaralým. Uložení jeho obsahu někam neřeší váš problém - být neustále aktuální. Omlouvám se, ale opravdu nevidím žádné praktické řešení kromě toho, že si stáhnete obsah ve vlastní režii např. pomocí off-line browserů. Ukažte mi prosím nějaký podobný web našeho rozsahu a zaměření, kde najdete obsah webu nebo CD v ZIPu ke stažení.
Petr Kašík
kasik

Příspěvekod jarda » stř 14. říj 2009 20:15:19

A o to právě jde, být ten nejlepší nebo snad ne? :-)
Já nevím, ale po aplikátorech řídících systémů se chce "všechno jde", ale pořád narážím na ostatní co říkají "to nejde". Já zase říkám "všechno jde, když se chce",
jen najít to optimální řešení :-)
Co tahle nějaký dávkový soubor, aby se nemusela alespoň dokumentace vyzobávat a stáhl se jen konkrétní jazyk.
Jarda Valter
jarda

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuse