Off line - dokumentace

Off line - dokumentace

Příspěvekod jarda » sob 03. říj 2009 12:10:11

- u tohoto tématu jsem velmi zvědavý na názor ostatních. Tak 6x do roka vydává firma AMiT CD s aktuálními podklady a katalogovými listy. Protože v letních a podzimních měsících se na firmě zdržuji minimálně (oživuji mnoho aplikací), tak mám omezený přistup k internetu a o aktuálním CD ani nemluvě, proto jsem navrhl zavedení „off-line balíčku“ na webu firmy AMiT. Byl by to v podstatě např. *.ZIP archiv, kde by byly aktuální podklady, které si např. večer stáhnu a do terénu mám všechny aktuální podklady! K tomuto požadavku se firma (zatím) nepostavila čelem, s tím že je to v podstatě suplování CD. Proč mám ale stejně dělat image CD do montážního notebooku, když stejně na 2 měsíce nejsou aktuální. Je to zbytečná práce a stejně si raději stahuji jednotlivě aktuální podklady z netu, kde „vyzobání“ je zbytečně zdlouhavé. Podle mého by to bylo určitě zajímavé a pokud máte stejný názor dejte ho prosím firmě AMiT vědět, ať v tom opět nejsem sám :-)
Jarda Valter
jarda

Re: Off line - dokumentace

Příspěvekod Stasiak » úte 06. říj 2009 14:26:50

Dobrý den,

připojuji se, stažení kompletní dokumentace v "jednom balíčku" se opravdu v praxi často využít....
Petr Stasiak
Stasiak

Příspěvekod kasik » úte 06. říj 2009 14:38:17

I já jsem zvědavý na názor ostatních. Zatím se nikdo k vašemu požadavku nepřidal, tak zkusím nadhodit pár faktů a možné řešení. Uvědomte si, že kompletní sada dokumentace v PDF zabírá cca 250 MB, k tomu lze připočíst dalších cca 40 MB za aplikační poznámky. Při každé změně letáku bych vygeneroval 250 MB ZIP, ten bych uploadoval na web (a vy stahovali opakovaně na počítač). Odhaduji, že bych to musel udělat zhruba 3 až 4 do měsíce. Tedy, pokud nezapomenu ZIP udělat a uploadovat ;) .
Systém AMiTí dokumentace je udělán tak, aby byl dokument dostupný pouze na jediném místě a nedocházelo k duplicitám. Firemní CD se generuje u různých příležitostí (např. výstavy nebo školení) vždy z aktuálního webu. Jakékoliv další dublování dokumentace se mi z principu nelíbí. Tedy pokud mě tady neutlučete argumentama, že vám to opravdu moc pomůže.
Většina katalogových listů má velikost 100-300 KB, manuály 1 až 2 MB. Podle mě nic fatálního na stažení přes mobilní připojení v terénu. GSM signál je téměř všude...
Navrhuji následující: všechny změny dokumentace (i nepodstatné), budu zveřejňovat na RSS včetně odkazu na konkrétní PDF. Přiznávám, že ne všechny změny v dokumentaci jsou avizovány v Aktualitách na úvodní stránce. Pokud budete odebírat RSS, stačí si vždy kliknout na link a máte příslušné PDF v noťasu. Jak jste si všimli, každá verze dokumentu má jedinečné jméno, takže nemůže dojít k tomu, že byste si např. nechtěně přepsali starší dokumentaci. Tato varianta by se nelíbila?
Petr Kašík
AMiT, spol. s r.o. - marketing
kasik

Příspěvekod Stasiak » úte 06. říj 2009 15:07:36

No RSS se změnou dokumentace je asi dobré řešení, souhlasím....
Nicméně, nebylo by možno když děláte nové CD dát jeho "ZIP", nebo ISO obraz ke stažení?
Petr Stasiak
Stasiak

Příspěvekod kasik » úte 06. říj 2009 15:17:11

Image CD má nyní přes 530 MB => zvětšit prostor na hostingovém serveru, čas strávený uploadem (a downloadem). Skoro jednodušší mi přijde vám CD poslat poštou :) . Nicméně toto neřeší problém okamžitého zastarání tohoto image. Budete do nového vygenerování CD stahovat zastaralou dokumentaci.
Petr Kašík
kasik

Příspěvekod Stasiak » úte 06. říj 2009 15:30:32

Jasně, momentálně mám ale CD staré asi 1-2 roky... Takhle bych si je 2x do roka stáhnul a skluz by byl maximálně 6 měsíců :D
Poslat všem poštou CD je snad v době Internetu zbytečný luxus, na hostingu máte stejně veškeré informace jako na CD, spíš jak je všecky v den "D" automaticky zaktualizovat (případně část s dokumentací)... Nějaký "WEB spider", který stáhne celý web a bude jej přírůstkově "synchronizovat"....

Kouknu po něčem a případně sem písnu...
Petr Stasiak
Stasiak

Příspěvekod vojtaz » úte 06. říj 2009 17:20:33

Myslím, že zveřejňování změn dokumentace přes RSS by bylo určitě přínosné.
vojtaz

Příspěvekod jarda » úte 06. říj 2009 17:59:47

Zdravím všechny a jsem rád, že se tady ta diskuze rozjela :-)
Určitě dobrý nápad -> všechny změny dokumentace (i nepodstatné), budu zveřejňovat na RSS včetně odkazu na konkrétní PDF -> jsem jednoznačně pro.
Toto ale pořád neřeší problém „ vyzobávání “ dokumentace kterou potřebuji a za chvilku „vyzobávám “ zase něco jiného, protože mám staré CD atd.
Mě konkrétně by se líbilo toto, ale nevím jak to udělat. Jestli to někdo ví ať to napíše, protože to by bylo perfektní:
Na hlavní stránce např. tlačítko image. Po aktivaci tlačítka by aktivovala procedura, kde by se nadefinované (asi jen webmasterem) soubory zabalily. Pod tlačítkem by se vytvořil odkaz na tento nově vytvořený soubor s popisem jeho velikosti. To by jsem potom chrochtal blahem. :P
Jarda Valter
jarda

Příspěvekod kasik » úte 06. říj 2009 21:10:22

Reaguji na nápad najít nějaký "WEB spider". Nedalo mi to a poradil jsem se se strýčkem Googlem a ten mě nakopl, abych hledal tzv. "Offline prohlížeče". Během chvilky jsem jich našel tunu, zkoušet se mi nechtějí, ale podle popisů umí většinou stáhnout buď celý obsah určitého webu nebo část a některé navíc aktualizují offline stránky podle změn, takže proces aktualizace je pravděpodobně poměrně rychlý. Tuším, že jsem zahlédl i pluginy do Firefoxu apod.

Tento typ prográmků nepoužívám, takže neporadím. Ale dřív než zavádět nějaké nové služby a postupy na našem webu, zkusil bych jít touto cestou. Máte někdo s Offline prohlížeči zkušenosti? Poraďte.
Petr Kašík
kasik

Příspěvekod jarda » úte 06. říj 2009 21:30:19

Taky jsem něco hledal v tzv. off-line prohlížečích a nic vhodného nenašel. Zkušenosti s nimi ale též nemám.
Ale napadla mě ještě jedna věc, což to stahovat přes FTP. Prostě vzít celou složku Dokumentace a stáhnout jí? Sice to není úplně ono ale alespoň něco ;)
Jarda Valter
jarda

Další

Zpět na Obecná diskuse